Ha a hallgató az összes mintatantervben meghatározott kreditet megszerezte és a kritériumkövetelményeket teljesítette, a Főiskola abszolutóriumot állít ki számára. Az abszolutórium megszerzését követően a hallgató záróvizsgát tehet, sikeres záróvizsga esetén a Főiskola oklevelet állít ki a hallgató számára.
I. Abszolutórium (végbizonyítvány)
A Főiskola annak a hallgatónak, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket és az előírt szakmai gyakorlatot teljesítette, végbizonyítványt (abszolutóriumot) állít ki. Az végbizonyítány kiállításához nincs szükség a nyelvvizsga letételére, vagy a szakdolgozat befejezésére, csak annak évközi jegyének megszerzésére. A hallgató hallgatói jogviszonya ez után abszolvált státuszú lesz.
II. Szakdolgozat/diplomamunka elkészítéséhez kapcsolódó tárgy teljesítése
A szakdolgozatkészítés egy kreditértékkel rendelkező kötelezően választható évközi érdemjeggyel értékelt tantárgy, és a záróvizsgára bocsátás egyik feltétele. Fontos, hogy a szakdolgozat/diplomamunka készítéshez kapcsolódó tárgy kreditje attól függetlenül megszerezhető, hogy végül a hallgató leadja-e időben a szakdolgozatot/diplomamunkát. Az elvégzett munkát a témavezető értékeli.
III. Záróvizsga
Az a hallgató, aki abszolutóriumot szerzett és nincs a Főiskolával szemben fizetési kötelezettsége, záróvizsgára bocsátható. A hallgatói jogviszony megszűnése után két éven belül záróvizsga bármelyik időszakon belül tehető, az érvényes képzési követelmények szerint. A hallgatói jogviszony megszűnése után 5 évvel már nem tehető záróvizsga. A végbizonyítvány megszerzését követő második év eltelte után pedig a hallgató akkor záróvizsgázhat, ha a szakfelelős a szakdolgozat témáját aktuálisnak találja.
A záróvizsgára a záróvizsga-időszakban kerül sor, amelyre a Tanulmányi Osztályon jelentkezhet. A záróvizsgát záróvizsga-bizottság előtt kell lerakni, amely egy elnökből és további tagokból áll, a felelet után a bizottság szavaz az érdemjegyről, majd azt közli a hallgatóval.
Csak sikertelen záróvizsga javítható. Az elégtelenre értékelt szakdolgozat/diplomamunka csak egyszer, újbóli elkészítésükkel javítható. Ha valamelyik záróvizsga tantárgy nem sikerült, azt két alkalommal lehet javítani. Sikertelen tantárgyi vizsga javítására, illetve ismételt javítására a sikertelen vizsgát követő két hónapon belül nem kerülhet sor.
IV. Az oklevél kiállítása
A sikeres záróvizsga alapján a Főiskola a jelölt számára oklevelet állít ki, amely bizonyítja a felsőfokú végzettséget. Az oklevél kiadásának feltétele a sikeres záróvizsga, továbbá teológus képzésen az előírt nyelvvizsga letétele. Az oklevél átadásának időpontja a Főiskola évzáró ünnepsége. Az oklevél-átadási ünnepségen történő részvételről a hallgatónak a dolgozat leadásával egyidőben nyilatkoznia kell. Amennyiben az átadó ünnepségen nem vesz részt, az oklevelét személyesen veheti át oklevelét a Tanulmányi Osztályon a hivatalos fogadási időben, ill. kérheti a lakcímre történő tértivevényes küldeményként történő megküldését.
Az oklevél Magyarország címerével ellátott közokirat, amely tartalmazza a kiállító felsőoktatási intézmény nevét, intézményi azonosító számát, az oklevél sorszámát, az oklevél tulajdonosának nevét, születési nevét, születésének helyét és idejét, a végzettségi szint, illetve az odaítélt fokozat és a szak, szakképzettség megnevezését, a kiállítás helyét, évét, hónapját és napját, az oklevél által tanúsított végzettségnek, szakképzettségnek a Magyar Képesítési Keretrendszer, az Európai Képesítési Keretrendszer szerinti besorolását, valamint a képzésnek a képzési és kimeneti követelmény szerinti időtartamát, az oklevél minősítését. Tartalmaznia kell továbbá a felsőoktatási intézmény vezetőjének eredeti aláírását, a felsőoktatási intézmény bélyegzőjének lenyomatát.
Az oklevelet magyar és angol nyelven vagy magyar és latin nyelven kell kiadni.
A katolikus teológus szak hallgatói Főiskolánktól oklevelet kapnak, továbbá megkapják az affiliáló intézmény által kiállított, egyházi tudományos fokozatot (Baccalaureatus in Teologia) igazoló latin és magyar nyelvű oklevelet is.
Az alapképzésben és mesterképzésben szerzett oklevél mellé ki kell adni az Európai Bizottság és az Európa Tanács által meghatározott oklevélmellékletet magyar és angol/latin nyelven.
(TVSz)
Tanulmányi Tájékoztató (IV. pont: Tanulmányi és Vizsgaszabályzat)
Hittanár-nevelőtanár osztatlan egyszakos képzés | szakdolgozat, portfólió |
Hittanár-nevelőtanár osztatlan kétszakos képzés | szakdolgozat, portfólió |
Hittanár-nevelőtanár 2 féléves rövidített tanárképzés (teológus bemenettel) | portólió |
Hittanár-nevelőtanár 2 féléves rövidített tanárképzés (főiskolai hittanár bemenettel) | portólió |
Hittanár-nevelőtanár 4 féléves rövidített tanárképzés (tanító, óvodapedagógus, szakoktató bemenettel) | szakdolgozat, portfólió |
Hittanár-nevelőtanár 4 féléves rövidített tanárképzés (tanár, gyógypedagógus bemenettel) | portfólió |
Római katolikus kántor BA | szakdolgozat |
Katekéta-lelkipásztori munkatársa BA | szakdolgozat |
Teológus osztatlan képzés | diplomamunka |
Utoljára módosítva: 2024. 08. 23. 13:28
A Brenner János Hittudományi Főiskola a Nyugat-Dunántúl egyik legrégebbi egyházi felsőoktatási intézménye, fenntartója a Győri Egyházmegye. A régióban a hitéleti, hittudományi, egyházzenei képzések és továbbképzések szellemi központja.
Főiskolánk legfontosabb küldetésének tartja a papnövendékek és a hitoktatók képzését. Célunk nemzedékről nemzedékre átörökíteni, hogy az Isten titka felé nyitott emberi gondolkodás logikus, szép, értelmes és igaz.