Te Deum a Brenner János Hittudományi Főiskola kápolnájában

2026. május 15.

”Adjatok hálát az Úrnak, mert jó, mivel irgalma örökké megmarad!„

2026. május 12-én kedden délután, tanévzáró hálaadó szentmisét mutatott be a Brenner János Hittudományi Főiskola kápolnájában dr. Veres András győri megyéspüspök, a Szent László Kollégium, a Brenner János Kollégium, illetve a Szervita nővérek által fenntartott Szent József Kollégium tagjainak. Közös ünneplésünket megtisztelte jelenlétével Prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem rektora, illetve dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese. 
A szentmisén megyéspüspök atyával koncelebrált Császár István atya, kollégiumvezető és kollégiumi lelkész, illetve dr. Vlaj Márk atya, kollégiumi és egyetemi lelkész.
Püspökatya szentbeszédében XIV. Leó pápa - társadalmi kommunikáció 60. világnapjára írt üzenetéhez kapcsolódva tanított minket, hogy az arc és a hang minden személy egyedi, megkülönböztető jegyei és mindenkinek a sajátja, és hogy figyeljünk rájuk. Az arc és a hang szent, Istentől kaptuk őket, aki saját képére és hasonlatosságára teremtett bennünket, és hogy az arcok és a hangok megőrzése végső soron önmagunk megőrzését jelenti. A digitális technológia és a mesterséges intelligencia által kínált lehetőségek bátor, eltökélt és megkülönböztető elfogadása nem jelenti azt, hogy ne vennénk tudomást a kritikus pontokról, a homályos területekről és a kockázatokról. Kiemelte, hogy napjainkban különösen fontos, hogy ne mondjunk le saját gondolkodásunkról, mire vagyunk, és mire leszünk képesek mi – emberségben és tudásban növekedve – az ilyen nagy erejű, bennünket szolgáló eszközök bölcs használata révén.
Hálásan köszönjük Püspök atyának, hogy közösen adtunk hálát az elmúlt tanév kegyelmeiért, és hogy közösen kértük a Szentlélek megvilágosító erejét, hogy az évközben megtanultakról, a most következő vizsgaidőszakban eredményesen számot is tudjunk adni. Köszönjük Rektor úrnak és Elnökhelyettes úrnak, hogy jelenlétükkel megtiszteltek bennünket, és közösen adtunk hálát az elmúlt tanévért.  

(BJHF DB)

(A fotókat Németh Kristóf kollégista készítette)

Utoljára módosítva: 2026. 05. 15. 15:23


Képek

Eseménynaptár -
2026. június

Intézményünk

A Brenner János Hittudományi Főiskola a Nyugat-Dunántúl egyik legrégebbi egyházi felsőoktatási intézménye, fenntartója a Győri Egyházmegye. A régióban a hitéleti, hittudományi, egyházzenei képzések és továbbképzések szellemi központja.

Főiskolánk legfontosabb küldetésének tartja a papnövendékek és a hitoktatók képzését. Célunk nemzedékről nemzedékre átörökíteni, hogy az Isten titka felé nyitott emberi gondolkodás logikus, szép, értelmes és igaz.

Pályázati banner